Skip Navigation Links

Esbjerg Kvinde Tri - 14. oktober 2012


Officiel resultatliste
>>>
Hjemmeside >>>
Billeder >>> og >>>


Begitte fik en første plads i Senior klassen. Louise og Nina fik begge en tredieplads i deres klasse, senior og veteranklassen. Stort tillykke til alle 3.


Distance: 300 - 15 - 3

Navn Klasse    Svømning  Cykel        Løb           Ialt
Begitte Petersen

Senior

00:06:02 00:26:00 00:14:11 00:46:14
Louise Schøler Senior 00:06:06 00:25:35 00:17:31 00:49:02
Nina Jansen Veteran 00:06:50 00:26:05 00:17:21 00:50:27


BerlinMan -
9. september 2012


Officiel resultatliste >>>
Hjemmeside >>>


Distance: 2.2 - 90 - 20
Navn Klasse    Svømning  Cykel        Løb           Ialt
Andreas Petz TM40 00:27:33 02:18:23 01:16:16 04:02:12
Jens Gydesen TM40 00:29:19 02:21:38 01:19:58 04:10:55


Ladies Night -
6. september 2012


Billeder kan ses herfra 
 

MINI TRI 100 M SVØMNING - 3 KM CYKEL - 1,5 KM LØB

Navn Svømning Svømning og Cykel Svømning, Cykel og Løb
Agnethe Underbjerg Hansen 2.55   18.29
Bente Karlsen 3.40   19.24
Begitte Petersen 2.24   19.43
Lene Hauerberg 4.15   19.46
Anne-Marie Salbye 2.43   19.55
Anja Hein 3.50   19.57
Louise Schøler Nielsen 2.10   20.07
Hanne Christensen 4.30   21.55
Hanne Sørensen 4.50   27.15


Køln Ironman -
2. september 2012


Officiel resultatliste 
>>> (kik ved Kvinderne :)) 


Esben får en flot 2. plads i hans aldersgruppe, kun 47 sek. efter nr. 1 
Stort tillykke

Navn      Klasse   Svømning       T1    Cykling      T2       Løb        Sluttid
Esben Lorenzen M50 1.24.09 4.45 5.08.53 1.54 3.43.32 10.23.16

DM for Hold Ringe
1. september 2012

Officiel resultatliste >>>

Alexander, Phillip og Kasper får en rigtig flot 2. plads og får dermed sølv

Stort tillykke

750 - 20 - 5

Navn
Klasse
   Svømning
      T1
   Cykling
      T2
        Løb
      Sluttid
 
 
 
 
 
 
 
Jørgen Bie
Agegroup
16.50
1.57
32.12
1.54
20.01
1.12.55
Jan Scheel
Agegroup
16.50
1.54
32.13
1.54
20.02
 
Claus Andersen
Agegroup
16.50
1.58
32.08
1.57
20.00
 
Phillip Hansen
Ungdom
15.03
1.32
33.26
1.11
26.07
1.17.20
Alexander Salbye
Ungdom
15.03
1.35
33.22
1.12
26.06
 
Kasper Rhinstrøm-Schmidt
Ungdom
15.03
1.31
33.25
1.13
26.06
 
Gitte Lyndrup
Veteran
17.22
2.59
37.59
1.49
22.49
1.22.59
Lisbeth Bay Smidt
Veteran
17.22
3.04
37.52
1.48
22.51
 
Nina Jansen
Veteran
17.22
3.03
37.57
1.46
26.10
 
Marianne Schøler Nielsen
Veteran
17.22
3.00
37.55
1.49
22.51
 
 

Silkeborg Triathlon
26. august 2012

Resultatliste >>> 
Løbshjemmeside >>>
Billeder  >>> 

Andreas får en flot 2. plads på 1/4 Ironman 
Jens en flot 3. plads på ½ Ironman og
Stafetholdet med Harry, Jens og Bo fik en også en flot 3. plads

Gitte havde debut på ½ Ironman 

Stort tillykke til alle

Navn Klasse Svømning T1 Cykling T2 Løb Sluttid

 

1/4 Ironman 950-45-10,5

       
Andreas Petz M40-45 13.40   0.59   1.12.26   0.52  37.50   2.05.45
Harry Kohmann, Jens Berg, Bo Holm Stafet 19.03  0.52  1.16.28  0.29   44.31  2.21.22
Alexander Salby M14-17 18.44  1.13  1.24.19  1.02   44.14  2.29.30
Jøgern Bie M45-49 18.59  2.31  1.19.02  1.27   50.14  2.32.11
John Hansen M45-49 17.29  1.22  1.26.34  1.10   48.54   2.35.27
Philip Hansen M14-17 15.18  1.18  1.29.05  1.02   53.31   2.40.12
Anne-Marie Salby, Kim Salby, Betina Hansen   Stafet 27.08  0.55  1.36.12  0.35   1.02.31   3.07.19

 

½ Ironman 1900-90-21,1

           
Jens Gydesen M40-45 28.14  1.11  2.33.57  1.18   1.29.06   4.33.44 
Marianne Schøler Nielsen K45-49 42.55  3.22  3.14.15  1.59  1.49.34   5.52.03 
Gitte Lyndrup K40-45 40.57  3.09  3.20.17  2.04  2.03.06   6.09.32 

 

Aabenraa duathlon og triathlon
19. august 2012

Resultatliste >>> 
Løbshjemmeside >>>

Andreas Vinder OL Distancen

 Ved Aabeneraa Triathlon blev der samtidig afholdt klubmesterskab på Triathlon distancerne. Se listen over klubmestrene her

OL Distance 1500 - 40 - 10

Navn Klasse Svømning      Cykling      Løb Sluttid
Andreas Petz M20-49 14.53 1.00.11  36.55  1.51.59
Jens Gydesen        M20-49 15.44 1.02.59 40.27  1.59.11
Egon Thomsen M50-59 22.16 1.04.50 46.49  2.13.56
Danni Møller M20-49 18.40 1.08.21 47.09  2.14.18
Philip Hansen M14-15 18.35 1.14.58 46.13 2.19.46
John Hansen M20-49 20.23 1.12.19 47.25 2.20.08
Gitte Lyndrup K20-49 22.10 1.17.46 55.57 2.35.54
Jan Tygsen M20-49 31.56 1.15.13 52.10 2.39.20

 Kort Distance 500 - 20 - 5

Alexander Salby M14-15        9.42        33.25    20.31 1.03.40
Jørgen Bie M20-49 10.28 33.10 21.55 1.05.33
Esben Lorenzen M50-59 10.25 55.48 00.00 1.06.13
Jan Scheel M20-49 10.07 36.53 20.06 1.07.07
Claus Andersen M20-49 11.19 36.33 23.28 1.11.20
Poul Erik Beck M20-49 10.12 38.23 23.50 1.12.26
Lars Lund Petersen M50-59 11.47
Banner