Skip Navigation Links

Tistrup Mini Tri - 250 - 20 - 3

8. august 2012

Resultatliste >>> 

Løbshjemmeside >>> 

Navn Klasse Sluttid Placering
Jens Gydesen Herrer 47.18,4 1
Alexander Salby      Drenge     50.11,0 3

Esbjerg Duathlon og Triathlon - 375 - 18 - 4,2

 

5. august 2012

Resultatliste >>>

Løbshjemmeside >>>

 

 

  Alder Svømning T1 Cykel T2 Løb   Sluttid Placering
Alexander Salby 06:06   27:26   12:10   45:44 6
Jørgen Bie H 07:23   26:18   12:18   46:00 7
Kasper Rhinstrøm-Schmidt H 08:15   27:14   13:43   49:13 20


Viking Atletik Triathlon - 300-18-4,2 - 29. juli 2012

Resultatliste  >>>

Løbshjemmeside  >>> 

  Alder Svømning T1 Cykel T2 Løb   Sluttid Placering
Alexander Salby 6.42 0.38 32.33 0.38 16.38   57.50 8


VM - Long Distance - 4-120-30 - Vitoria-Gasteiz, Spanien -
29. juli

Resultater AG >>>

Resultater alle >>>

Løbshjemmeside >>>

  Alder Svømning T1 Cykel T2 Løb   Sluttid Placering
Marianne Schøler Nielsen 45-49 01:27:46 00:03:05 03:42:42 00:01:53 02:22:47   07:38:10 5


Lasanta  Mini Tri
 
 

 

 
Alder 
 Svømning
 Cykel
Løb 
Sluttid
Placering 
Esben Lorenzen
H50-54
10:00
27:10
19:53
57:03
4



DM Aalborg - 8. juli

 

1/2 Ironman - 1900 - 90 - 21,1

Resultater herrer  >>>

Resultater  kvinder >>>

DM Guld til Andreas i agegroup 40-44

Andreas fik en super flot 3. plads samlet i løbet, hvor hele eliten deltager.  

 

 

 

  Alder

Svømning

T1

Cykel

T2

Løb
2. omgang

Løb
2. omgang

Sluttid

Placering
Andreas Petz M4044 00:27:37 00:01:24 02:13:59 00:01:24 00:37:39 00:37:27 03:59:32 1
Jens Gydesen M4044 00:28:03 00:01:16 02:13:44 00:01:19 00:39:55 00:41:45 04:06:06 3
Esben Lorenzen M5054 00:42:57 00:01:35 02:26:53 00:02:01 00:49:18 00:49:31 04:52:18 4


Stort tillykke til ANDREAS med en 1. plads i aldersgruppen og også et Stort tillkee Til Jens med sin flotte 3. plads.


Aalborg Triathlon - 8. juli

1/4 Ironman  - 950 - 45 - 10,5

Resultater herrer <<<

Resultater kvinder <<<

Marianne fik samlet en 3. plads. Lisbeth og Marianne fik begge en 1. plads i hver deres aldersgruppe. Gitte fik en 2 plads i sin aldersgruppe

  Alder

Svømning

T1

Cykel

T2

Løb

 

Sluttid

Placering
Lars Thomsen M4044 00:22:37 00:02:45 01:12:26 00:01:58 00:43:03   02:22:51 5
Bo Holm M4549 00:21:16 00:02:52 01:10:51 00:01:39 00:46:53   02:23:33 4
Marianne Schøler Nielsen K4549 00:21:06 00:02:34 01:15:36 00:01:32 00:44:40   02:26:40 1
Henrik Cloos Skov M4044 00:21:20 00:02:09 01:17:04 00:02:14 00:51:20   02:34:08 12
Gitte Lyndrup K4044 00:22:25 00:02:26 01:20:11 00:01:56 00:52:30   02:40:51 2
Lisbeth Bay Smidt K5559 00:25:03 00:02:23 01:19:31 00:01:09 00:55:10   02:43:18 1

DM Fredericia - 1. juli

OL Distance 1500 - 40 - 10

Kort 750 - 20 - 5

Officiel resultattliste OL Distance >>>

Officiel resultattliste KortDistance >>>

DM Guld til Andreas og DM Sølv til Alexander- stort tillykke

 

Svøm

T1

Cykel

T2

Løb

   Sluttid

 

750 - 20 - 5              
Alexander Salby

15:54

1:37

33:28

00:52

20:06

01:11:59

2
1500 - 40 - 10              
Andreas Petz 

20:36

01:14

01:02:40

00:46

35:02

 02:00:18

1
Jens Gydesen 

21:01

01:40

01:05:01

03:36

40:36

02:11:54

 
Jørgen Bie 

29:10

02:46

01:08:39

01:35

47:34

02:29:44

 
Egon Thomsen 

31:55

02:17

01:10:21

01:09

44:27

02:30:09

 
Esben Lorenzen 

32:00

01:42

01:15:21

00:59

47:02

02:37:04

 
Banner