Skip Navigation Links

Haderslev Triathlon - 27. maj 2012


Officiel resultatliste
>>>

Billeder >>> 

Billeder fra Svend Anker Iversen >>>

Billeder fra Ib Stokkeby >>>

Billeder fra Motionsbilleder >>>


Andreas blev nr 1 på 1/4 Ironman og Jens blev nr 2 på ½ Ironman distancen - stort tillykke til dem begge 


Rødekro Resultater        950 m - 45 km - 10,5 km
Navn Svøm T1      Cykel T2          Løb           I alt
Andreas Petz       12.10       0.49  1.08.22     0.57       39.39 1.59.58
Esben Lorenzen 19.20 0.49  1.13.46  1.21 46.09  2.21.24 
Bo Holm 17.43  1.53     1.17.59  2.00  42.37  2.23.14 
Lars Thomsen 18.51   1.35.08 1.22 45.50 2.29.37
Marianne Schøler Nielsen 17.55 1.48 1.18.15 4.00 48.13 2.30.12
Claus Andersen 20.45  1.32  1.22.28  0.50  55.36  2.41.14
Rødekro Resultater 1800 m - 90 km - 21.1 km
Navn Svøm T1 Cykel T2 Løb I alt
Jens Gydesen                24.38       0.58    2.20.41     1.28         1.27.36   4.15.23    

 

Henrik deltog på 1/4 Ironman distancen, måtte desværre udgå efter cykelløbet pga en skade.

 

Ladelunder Triathlon  - 25. maj 2012

Officiel resultatliste >>>

Billeder >>>

 

Philip, John og Lisbeth deltog i løbet - De blev alle tre nr 1 i deres Ages gruppe

Pl. Kl. Navn Svøm tid Cykle tid Løbe tid Total tid
1 M1964 John Hansen 00:05:33 00:24:29 00:11:53 00:41:55
1 M1998 Philip Hansen 00:05:59 00:25:59 00:11:25 00:43:23
1 K1955 Lisbeth Bay Smidt 00:07:27 00:25:44 00:14:00 00:47:11

 

 

Sønderborg Triathlon - 20. maj 2012

Officiel resultatliste >>>

Billeder >>>

Billeder fra Ib Stokkeby >>> 

 

Rødekro Resultater 375m - 18km - 4,2km

Pl. Kl. Navn Svøm tid Cykle tid Løbe tid Total tid
3 H40 Jan Scheel 00:07:09 00:33:10 00:16:03 00:56:22
5 H40 John Hansen 00:07:11 00:34:35 00:16:26 00:58:12
6 H40 Lars Thomsen 00:07:37 00:33:59 00:16:48 00:58:24
7 H40 Jens Berg 00:07:59 00:31:21 00:19:15 00:58:35
8 H40 Henrik Cloos Skov 00:07:23 00:33:33 00:18:19 00:59:15
2 H14 Philip Hansen 00:06:33 00:34:30 00:18:18 00:59:21
1 D40 Marianne Schøler Nielsen 00:00:00 00:41:22 00:18:19 00:59:41
1 D50 Lisbeth Bay Smidt 00:00:00 00:42:52 00:20:35 01:03:27

 Lisbeth og mariannes svømmetid og cykeltid er registreret under cykeltid

Klubmesterskaber Duathlon- 4. marts 2012

Officiel resultatliste >>>

 

Klubmestre 2012:

 

Junior drenge: Alexander Salby

Senior Kvinder: Helle Kar

Banner